Інструкція по застосуванню рідких шпалер Стиль

Перед вами стаття, в якій докладно викладена інформація, як розводити рідкі шпалери, як правильно підготувати поверхню, описана почергова технологія нанесення, інструменти, а також поради по догляду за декоративним покриттям.

В цьому розділі ви знайдете дати вичерпні відповіді на всі питання, які можуть виникнути при першому знайомстві з декоративними сумішами ТМ "Стиль". Описана нижче робота з рідкими шпалерами зачіпає ряд дуже важливих моментів.

Не хочете читати - подивіться відео )

Також можете подивитись як робити малюнки рідкими шпалерами

Етап перший: підготовка стін під рідкі шпалери ТМ «Стиль»

Підготовка поверхні під рідкі обої

Поверхня стін готова до нанесення, якщо виконуються наступні умови:

 1. стіна чиста, суха, має білий рівномірний колір;
 2. на поверхні відсутні плями, цвяхи (якщо є плями - зафарбувати, метизи витягнути, отвори в стіні зашпаклювати);
 3. на стіні відсутні ділянки з відсталої старою штукатуркою, шпаклівкою, побілкою, залишками шпалер (видалити, затерти, зашпаклювати).

Підготовка до монтажу текстильних шпалер виконують в залежності від типу поверхні.

Бетон або штукатурка

Якщо у вас бетонні стіни або цементно-піщана штукатурка:

 1. Нанесіть грунт, щоб створити на поверхні стіни захисний шар і вберегти шпаклівку від вологи і відшаровування.
 2. Нанесіть на стіну стартову шпаклівку. Щоб полегшити процес нанесення рідких шпалер, поверхню потрібно залишити шорсткою, тобто, не зачищеною.
 3. Знову нанесіть грунт.

Білило

Таке настінне покриття, як білило, в сучасних квартирах міських новобудов не зустрічається взагалі. Побачити цей матеріал можна хіба що на стінах дачних будиночків. Бажаючи облагородити свій заміський будинок для відпочинку, покупці часто цікавляться, як наносити рідкі шпалери на побілку.

Увага: клеїти рідкі шпалериі ТМ «Стиль» на білило не можна. Перед початком робіт покриття потрібно ретельно змити, нанести грунт, старт, а після висихання шпаклівки ще раз грунт.

Гіпсокартон

Попередня обробка гіпсокартонних стін практично нічим не відрізняється від обробки стін з штукатуркою чи бетоном. На замітку: щоб після висихання декоративного матеріалу на поверхні не просвічувалися місця стиків, шпаклювати потрібно не тільки стики гіпсокартонних листів, а повністю всю поверхню.

Дерево, метал, OSB-плити, фанера

Рідкі шпалери на OSB-плиту, фанеру, дерево або метал потрібно клеїти на поверхню, оброблену емаллю ПФ-115. На поверхні стін, покритих емаллю суцільним шаром, утворюється водонепроникний бар'єр між поверхнею та декоративним матеріалом. Рідкі шпалери на фарбу слід наносити вже після висихання повного висихання шару емалі.

Опираючись на багаторічний досвід, наші фахівці рекомендують до застосування ґрунтовку Ceresit CT 16, Dufa Q815 або будь-яку іншу акрилову ґрунтовку глибокого проникнення (білу чи прозору). Вкрай не рекомендуємо використовувати грунт Ceresit CT 17, оскільки після висихання матеріалу на поверхні проступають жовті плями.

Вкрай не рекомендуємо використовувати грунт Ceresit CT 17, оскільки після висихання матеріалу на поверхні проступають жовті плями.

Етап другий: приготування рідких шпалер

Рідкі шпалери: приготування готових сумішей ТМ «Стиль». Дані пропорції розраховані на 1 кг суміші. Як готувати рідкі шпалери, щоб не пошкодити структуру текстильних та целюлозних волокон? Порада від досвідчених фахівців: щоб отримати по-справжньому красиві та оригінальні рідкі шпалери, заміс виконуйте виключно руками. Використовувати в процесі будівельний міксер вкрай не рекомендується.

Зверніть увагу: рідкі шпалери абсолютно безпечні для здоров'я, як в сухому, так і в розведеному вигляді!

 1. Висипте суху суміш з пакета в чисту пластикову ємність об'ємом 8-10 л.Висипати рідкі шпалери
 2. Перемішайте руками суміш, щоб рівномірно розподілити всі декоративні компоненти.Перемішати рідкі шпалери
 3. Додайте теплу воду (близько 40-50 градусів). В теплій воді клей розчиняється рівномірно. Для сухих сумішей на целюлозної основі необхідно 7-7.5 л, для шовкових - 4.5-5 л.Додати води в рідкі обої
 4. Не поспішаючи, перемішайте суміш руками. Перевірте, щоб в масі не залишилося сухих грудок. Надмірно активні рухи під час замішування можуть привести до руйнування декоративних фракцій, що негативно відіб'ється на кольорі та текстурі покриття.

  Приготування рідких шпалер займає небагато часу – близько 10-15 хвилин. Однак відразу після розведення суміші наносити її на підготовлену поверхню не можна, потрібно дати масі настоятися 8 годин.

  Дати настоятися рідким шпалерам
 5. Пересипте приготовлену суміш в пакет, щільно зав'яжіть. Це потрібно для того, щоб утримати вологу всередині пакету, та не допустити випаровування води. Маса готова до нанесення не менш, ніж через 8 годин.
 6. Перед нанесенням мокрі шпалери потрібно перемішати руками, щоб рідина піднялася з дна, а компоненти рівномірно розподілилися по суміші.Перемішати рідкі шпалери

Зверніть увагу: при дотриманні правил зберігання готова суміш може зберігатися при кімнатній температурі в щільно закритому вигляді кілька днів. При цьому, клейкі властивості матеріалу зберігаються.

Етап третій: нанесення рідких шпалер на стіну

Нанесення рідких обоїв

Якісне нанесення рідких шпалер ТМ «Стиль» на будь-які типи поверхонь не вимагає досвіду чи спеціальної майстерності. Із завданням під силу впоратися навіть новачкові без досвіду. Саме тому цей декоративний матеріал відносять до розряду "зроби сам".

Як правильно наносити рідкі шпалери, чим їх наносити, як розгладжувати по поверхні і яка товщина покриття вважається оптимальною - на всі та інші важливі питання по роботі з продукцією ТМ «Стиль» ви знайдете відповіді в цьому розділі.

Чим краще наносити рідкі шпалери?

Для якісного нанесення рідких шпалер та рівномірного розподілу матеріалу по поверхні потрібен всього лише один інструмент - полутер. Це невелика пластикова кельма, яку ще називають гладилкою чи теркою.

Покрокова інструкція про те, як накладати рідкі шпалери на стіну:

Важливо: під час нанесення та розгладжування полутером уникайте рухів по колу!

 1. Тримайте полутер під кутом 20 градусів від стіни.
 2. Наносити суміш слід від кута зліва направо. Виконуйте розгладжування матеріалу по стіні чи стелі прямолінійними поступовими рухами. В кінці ходу інструмент повинен повністю відірватися від поверхні.
 3. Оптимальна товщина шару матеріалу на стіні має бути в межах від 1 до 1,5 міліметрів. Після висихання об’єм матеріалу зменшиться, а товщина шару стане меншою десь на 30%. Увага: занадто тонкий шар матеріалу на стіні призводить до утворення розривів на поверхні стін. Одночасно монтаж рідких шпалер товстим шаром істотно збільшує термін висихання шпалер та витрати матеріалу.
 4. Закінчуйте стіни від одного кута до іншого за один день матеріалом з одного замісу. Це потрібно для того, щоб на поверхні утворилося рівномірне безшовне покриття з унікальною текстурою та візерунком. Тобто, одну закінчувати одну стіну потрібно за раз і повність., щоб надалі не довелося розмочувати підсохлі краї покриття.
 5. Нерівності та розриви слід прибирати відразу ж, поки поверхня ще мокра (полутером, рухаючись в зворотному напрямку).
 6. Після закінчення робіт залиште кімнату на провітрювання до повного висихання матеріалу. Активне провітрювання сприяє швидкому випаровуванню вологи з покриття. Час повного висихання залежить від пори року, температури в приміщенні, вологості повітря і складає від 24 до 72 годин. В холодних та сирих приміщеннях можна використовувати спеціальне обладнання для прискорення процесу висихання (тепловентилятори).

Ремонт рідких шпалер

Серед матеріалів для фінішної обробки рідкі шпалери вважаються найбільш універсальним та практичним варіантом. Однією з найважливіших причин є можливість виконання швидкого точкового ремонту окремих ділянок, які постраждали від механічних пошкоджень чи забруднень.

Щоб відремонтувати окрему ділянку, дотримуйтесь наступної інструкції:

 1. Розмочіть пошкоджену ділянку. Використовуйте пульверизатор з чистою водою. Залиште на 15 хвилин, після чого перевірте, чи достатньо зволоження для того, щоб можна було легко зняти пошкоджену ділянку. Якщо покриття не знімається, повторіть всі маніпуляції ще раз.
 2. Акуратно зніміть пошкоджене покриття. Користуйтесь кельмою та шпателем.
 3. Ретельно намочіть краї ділянки, яку потрібно відремонтувати. Недостатнє зволоження може стати причиною утворення стиків.
 4. Нанесіть полутерком на ділянку суміш (заздалегідь підготовлену або розім'яту після зняття).

Як доглядати за рідкими шпалерами?

Рідкі шпалери ТМ «Стиль» - повністю безпечне, екологічне та практичне покриття, яке не потребує спеціального догляду. Завдяки антистатичним властивостям, матеріал не притягує пил. Якщо в приміщенні виконувалися будівельні роботи, видалити пил зі стін можна за допомогою пилососа.

Мити рідкі шпалери можна тільки в тому випадку, коли поверхня рідких шпалер покрита акриловим лаком.