Рідкі шпалери в сучасному інтер'єрі квартири

Рідкі шпалери в сучасному інтер'єрі квартири
Ирина Кипа2020.04.23 01585

Для створення динамічного сучасного, але разом з тим затишного домашнього простору зовсім необов'язково шукати дорогі оздоблювальні матеріали. Бюджетні, але від цього не менш цікаві рідкі шпалери в інтер'єрі квартири здатні творити дива з простором і поступово витісняють своїх паперових і вінілових побратимів. Вони відрізняються багатою колірною палітрою, дуже легко наносяться на будь-які поверхні і виглядають набагато виразніше «лубочних» квітково-візерункових або нудних одноколірних оформлювальних рішень. Крім того, їх використання дозволяє істотно здешевити ремонт та оздоблення.

рідкі обої

Рідкі шпалери в динамічному інтер'єрі міської квартири

Колись популярні серед обробників традиційні шпалери (флізелінові, паперові, текстильні, вінілові та склотканинні) втрачають свою актуальність в силу декількох причин. До них можна віднести:

  • не надто високі експлуатаційні характеристики (вразливість перед механічними впливами, притягання пилу, вимогливість у повсякденному догляді, нестійкість до впливу вологи;
  • недовговічність (схильність до вигорання, стирання, неможливість фрагментарного ремонту);
  • специфічні труднощі наклеювання (підбір спеціальних клеїв, розчинів, ідеальне вирівнювання поверхні стін, складність стикування полотен і велика витрата матеріалу, певні складності і трудомісткість робіт);
  • занадто обмежені дизайнерські можливості.

використання рідких обоїв в інтер'єрі

Рідкі шпалери в оформленні інтер'єру затребувані не тільки через зручності, легкості і швидкості нанесення. Матеріал відрізняється високою адгезією і дозволяє отримати цілісне покриття без швів і стиків самої різноманітної фактури і форми. Завдяки цьому з їх допомогою легко обробляти складні з геометрії форми (арочні отвори, множинні кути, ніші) і маскувати недоліки поверхонь (тріщини, вм'ятини), оскільки вони не вимагають попереднього вирівнювання стін.

рідкі шпалери у квартирі
Колористичне розмаїття, можливість використання різних волокон в якості основи, екологічність, висока ступінь повітропроникності, вологостійкість і зовнішня текстура дають можливість застосування рідкого оздоблювального матеріалу в будь-якому приміщенні (кухні, спальні, передпокої, вітальні) у відповідності зі стильовою своєрідністю кімнати. Переглянути всю палітру кольорів можете в нашому каталозі рідких шпалер.

малюнок рідкими шпалерами

Види рідких шпалер

Зустріти на ринку це ремонтне ноу-хау в звичних для класичних шпалер рулонах неможливо, оскільки продається матеріал в готових порошкоподібних сумішах. Все що потрібно для того, щоб приступити до обробки – розвести куплену суміш водою в рекомендованій виробником пропорції. Виробляються сухі суміші рідких шпалер на основі різних волокон. В залежності від типу застосованих волокон виділяють наступні види рідких шпалер:

  • Шовкові;
  • Бавовняні;
  • Целюлозні.

Найдорожчий матеріал, але і самий ефектний  на основі шовку. При підготовці шовкових сумішей використовуються натуральні або штучні нитки, завдяки яким готовий матеріал стійкий до впливу УФ-променів і відрізняється високими експлуатаційними характеристиками. Виробники обіцяють, що свій первісний свіжий і багатий вигляд цей вид обробки не втратить протягом 15 років.

малюнок рідкими шпалерами

Більш доступний у фінансовому плані варіант – бавовняний матеріал. Рідкі шпалери в інтер'єрі квартири на основі бавовняних волокон поступляться шовковим і за ефектом, і по довговічності, і за робочим властивостями. Але в цьому випадку якість повністю відповідає вартості. Хоча порівнюючи бавовняний матеріал і традиційні шпалери, перші все-таки переважніше, оскільки більш практичні у побуті, декоративніше за зовнішнім виглядом і, безсумнівно, більш виразніші.

шовкові рідкі шпалери

Самий бюджетний спосіб обробки - целюлозний матеріал. Такі рідкі шпалери в кімнаті хоч і виглядають непогано, але відрізняються невисокими дизайнерськими можливостями. Реалізувати складне колористичне рішення або отримати виразне зображення на поверхні з їх допомогою не вийде. До того ж вони менш довговічні, але зате легко, швидко і дешево ремонтуються в разі механічного пошкодження якої-небудь ділянки.

стіна рідких обоїв

Крім волокон в компонентний склад сухого концентрату входить клей, який виступає сполучною речовиною. Завдяки чому, власне, стає можливим однорідне нанесення розведеного складу на поверхню. Неповторність та індивідуальність оздоблювального матеріалу надають підібрані барвники. Це можуть бути яскраві або приглушені відтінки звичних квітів або вони ж, але з додаванням блиску, додають цікавий ефект мерехтіння.

рідкі шпалери в дитячій

Враховуючи високі експлуатаційні властивості цього матеріалу і достатню простоту компонентного складу, багато хто задається питанням: чи можна не витрачатися на покупку сумішей і зробити рідкі шпалери своїми руками? Виготовлення рідкої обробки насправді не займе багато часу і досить просто за технологією, але отримати відмінний результат точно не вийде. Для цього знадобиться всього лише обзавестися необхідним кількістю будь-якого виду паперу і певними компонентами. Для виготовлення не підійдуть старі глянцеві журнали і газети, вже непотрібні в господарстві шпалери, що відслужили свій термін, ксерокопії, роздрук, паперові рушники. А деякі умільці примудряються виготовляти непоганий обробний матеріал навіть з туалетного паперу. Крім основи доведеться купити звичайний клей ПВА, потрібні по колористиці барвники і безбарвний лак для закріплення ефекту. Для досягнення фактурної структури матеріалу в таку, що готується суміш можна додати тирсу. Розрахунок матеріалу проводиться в пропорції 1 кг паперу, 400 г клею і 5 літрів води. Папір рветься на дрібні шматочки, поміщається в зручну ємність заливається звичайною водою кімнатної температури. Отриману суміш потрібно залишити відстоюватися приблизно на годину. За цей час папір придбає необхідну для зручної роботи консистенцію: як слід розм'якне і розбухне. Потім суміш ретельно перемішується до утворення однорідної кашкоподібної субстанції, після чого в неї додається клей і барвник. Все ще раз перемішується і наноситься на потрібні поверхні за допомогою шпателя згідно з технологією обробки.

рідкі шпалери у вітальні

Рідкі шпалери: плюси і мінуси

Одна з переваг цього виду оздоблювального матеріалу можна відчути вже під час розведення готової (або саморобною) суміші. Під час замішування суміші відсутні будь-які їдкі і неприємні запахи, які не тільки часто змушують тих, хто робить ремонт самостійно на час виїжджати з квартири, але і здатні нашкодити дихальним шляхам.

рідкі обої в спальні

рідкі обої в інтер'єрі

Другим безперечним плюсом при роботі з рідким обробним матеріалом є легкість нанесення покриття. На відміну від обклеювання стін традиційними шпалерами, коли необхідно кожне наступне полотно підганяти по стиках і малюнку до вже наклеєного, що робить процес ремонту трудомістким і розтягує його до нескінченності, при нанесенні рідкої обробки в цьому немає ніякої необхідності. До того ж після нанесення на стінах будуть відсутні шви, які часто руйнують ілюзію ідеальної цілісної поверхні при обробці традиційними матеріалами.

рідкі обої в інтер'єрі

Очевидною перевагою рідких шпалер є і те, що підібрати колір, малюнок  можна під власний настрій і стиль інтер'єру. Для додання приміщенню самобутності та індивідуальності досить додати в робочий розчин необхідний барвний пігмент та проявити фантазію при роботі зі шпателем. Покриття наноситься суцільним шаром товщиною до 2 мм і здатне приховати будь-які недоліки і нерівності поверхні стін.

рідкі шпалери в квартирі

До недоліків цього матеріалу можна віднести лише те, що довговічність і зовнішня краса обробки безпосередньо залежить від якості вихідного матеріалу. Готові суміші з шовковими волокнами, безумовно, прослужать набагато довше і будуть виглядати набагато привабливіше, ніж обробка, яка приготована «на коліні». Але і вартість в обох випадках буде істотно різнитися. Таким чином, чим дешевше собівартість вихідної сировини, тим менше буде довговічною оздоблення.

рідкі обої в інтер'єрі

Рідкі шпалери в інтер'єрі квартири

Використовуючи універсальність рідкої обробки і її гармонійне поєднання з різними матеріалами (пластиком, цеглою, деревом, штучним каменем) можна ефектно декорувати будь-яке приміщення не тільки під свій настрій, але і у відповідності з модними тенденціями. В обробці рідкими шпалерами діють ті ж правила, що і в роботі з іншими декоративними матеріалами:

  • для скромних за розмірами приміщень використовується світла колористика;
  • витягнути в довжину або висоту кімнату допоможуть контрастні загального тону оформлення широкі або тонкі, вертикальні або горизонтальні лінії;
  • як і у випадку з фотошпалерами або декоративною штукатуркою рідкої обробкою можна оформити тільки одну стіну.

рідкі обої на стелі

У будь-якому випадку, використання рідких шпалер у декоративному оформленні інтер'єрів квартир дозволяє бюджетно, ефектно, модно і ексклюзивно підійти до питання дизайну житлових приміщень, пограти з простором і настроєм.

Рекомендовані статті

Коментарі:

Коментарі:

Рейтинг

code