На рідких шпалерах з'явилися жовті плями? Що робити?

На рідких шпалерах з'явилися жовті плями? Що робити?
Ирина Кипа2020.10.24 01215

Використовуючи текстильні покриття, можна легко перетворити будь-який, навіть самий непоказний інтер'єр. До того ж вони легко наносяться, дозволяють стінам «дихати», забезпечують відмінну шумо- і теплоізоляцію. Не дивно, що все більше домовласників зупиняють свій вибір на цьому матеріалі. Однак іноді при його використанні можуть виникати і деякі проблеми. Сьогодні ми поговоримо про те, що робити, якщо рідкі шпалери висохли плямами.        

Усунення причин появи жовтих плям

Якісні текстильні покриття ТМ «Стиль» самі по собі не покриваються плямами. Перевірити це просто. Нанесіть матеріал на аркуш білого паперу - ніяких плям ви не побачите. Найчастіше рідкі шпалери жовтіють внаслідок неякісної підготовки поверхонь.

Щоб цього не сталося, слід в обов'язковому порядку дотримуватися рекомендацій, які викладені нижче. Також можете ознайомиться з повною інструкцією по нанесенню рідких шпалер .
Перш за все, пам'ятайте, що поверхня повинна бути білою або кольору шпалер, прогрунтовану і звільненій від колишніх оздоблювальних матеріалів, побілки, пошкодженої шпаклівки, дерев'яних і металевих елементів, непокритих емаллю.

Найчастіше в сучасних будівлях текстильне покриття наноситься на:

  • Бетон. Бетон, штукатурку або глину слід попередньо обробити білою або прозорою акриловою грунтовкою. Потім використовується стартова шпаклівка, після висихання якої стіни необхідно повторно прогрунтувати.
  • Гіпсокартон. У цьому випадку порядок дії ідентичний. Обробіть стіни акриловою грунтовкою (білої або прозорою), нанесіть стартову шпаклівку і ще раз прогрунтуйте. Тільки виконавши всі ці дії, ви можете бути впевнені, що на рідких шпалерах жовті плями не з'являться.

Дерев'яні поверхні зустрічаються рідше. Їх необхідно обробити емаллю ПФ-115. Рідкі обої можна наносити на поверхню тільки після висихання фарби.
Якщо планується нанесення шпалер на труби або інші металеві елементи, вмонтовані в стіну, їх поверхня також рекомендується покрити шаром емалі.

Наша компанія рекомендує використовувати фарбу грунт адгезійний Ceresit CT-16. Цей засіб також відмінно вирівнює поверхні, і робить їх злегка шорсткими, і запобігає появі проблем з рідкими шпалерами.

Якщо вам не вдалося знайти цю грунтовку, ви можете використовувати і інші засоби, головне, щоб вони були білими або безбарвними, на акриловій основі і глибокопроникаючі. Не варто користуватися грунтовкою Ceresit CT-17. Вона може викликати прояв жовтих плям.

Видалення жовтих плям

Якщо ж ви неправильно підготували поверхні, і шпалери все-таки пожовкли, дочекайтеся їх повного висихання і зробіть наступне:

  • Змішайте «Білизну» (або будь-яке інше відбілюючий засіб з хлором) з водою у співвідношенні 1: 2 або 1: 3 в залежності від інтенсивності забарвлення матеріалу.
  • Наповніть отриманою сумішшю пульверизатор. Розпорошите її на плями. Через кілька хвилин вони зникнуть.
  • На білі покриття суміш можна наносити губкою, уникаючи розтирань.

Зверніть увагу на захист органів дихання під час такої процедури, потрібно як мінімум добре провітрювати!

Для усунення плям з кольорових шпалер, засоби, що містять хлор краще не використовувати. Доцільніше розмочити ділянку, що пожовтіла, видалити його, прогрунтувати поверхню, і після висихання грунтовки повторно нанести на цьому місці новий шар шпалер з тієї ж колекції, вирівнюючи край.

Сподіваємося, ми відповіли на питання, що робити, якщо рідкі шпалери пожовкли. Безпроблемного ремонту і стильних інтер'єрів вам!

Рекомендовані статті

Коментарі:

Коментарі:

Рейтинг

code