Трапляється, що на стінах квартири або будинку виникають плями темного кольору, що свідчать про розвиток на них цвілевих грибів. Ці небезпечні мікроорганізми не тільки ушкоджують шпалери і навіть несучі конструкції будинку, але і викликають алергічні реакції та інші захворювання у жителів. А чи розвивається грибок на рідких шпалерах?
Причини появи цвілі
Цвіллю називають одноклітинний гриб, що розмножується спорами. У повітрі постійно присутня певна кількість спор. При появі відповідних умов активізується їх розмноження.
Фактори, що сприяють росту цвілі:
- Зайва вологість (понад 95%);
- Підвищені температури (вище + 20 ° С);
- Погана вентиляція.
Рідкі шпалери і цвіль
Пліснява може розвиватися майже на всіх оздоблювальних матеріалах: паперових і вінілових шпалерах ( порівняння з рідкими читайте тут), деревині, плитці і навіть бетоні. Однак все ж існує матеріал, який вони практично не вражають. Йдеться про рідкі шпалери.
Справа в тому, що роль сполучного компонента в складі шпалер грає спеціальний клей КМЦ, який містить антигрибкові компоненти, що перешкоджають росту і розвитку грибка.
Плюс до всього, матеріал володіє підвищеними влагопоглинаючими і паропроникними властивостями. Поверхні, оброблені їм, зберігають здатність «дихати». Завдяки цьому попереджається створення парникового ефекту і забезпечується комфортний мікроклімат в санвузлах, кухнях і інших приміщеннях з надмірною вологістю. Результат - відсутність умов для розвитку грибка.
Купуючи рідкі шпалери «Стиль» , ви можете бути впевнені, що при правильному їх використанні стіни вашого житла не постраждають від негативного впливу небезпечного грибка.