Шпаклівка стін під рідкі шпалери своїми руками

Шпаклівка стін під рідкі шпалери своїми руками
Ирина Кипа2021.03.06 06002

Процес шпаклівки стін є обов'язковим, якщо ви хочете отримати ідеально рівні і красиві стіни, незалежно від того фарбуєте ви їх або наносите рідкі шпалери. Суть роботи проста і зрозуміла, так що виконати її самостійно не складе великих труднощів.

Переваги шпаклівки полягають в тому, що всі необхідні для роботи матеріали доступні в будь-якому магазині і продаються за доступною ціною. Вони відрізняються економічністю і різноманітністю складів.

Види шпаклівок

На даний момент на ринку представлені шпаклівки декількох видів:

  1. Олійно-клейова. Це найбільш дешевий варіант. Не дивлячись на це, її ефективність дуже висока - склад дозволяє підвищити гідроізоляцію приміщень і перешкоджає негативному впливу вологи на стіни. Тому така штукатурка є ідеальним рішенням для кухні, ванної кімнати, підвалів, комірок і т.д. Крім іншого, це найбільш оптимальний варіант, якщо у вас дерев'яні оштукатурені до драні стіни, адже штукатурка дозволяє запобігти гниттю підкладки і іржавіння цвяхів.
  2. Гипсоцементно. Її ціна вище, ніж у попередньої шпаклівки, але вона більш універсальна і може використовуватися для всіх видів оздоблювальних робіт. Тут є кілька можливих варіантів - для житлових кімнат необхідно вибирати матеріали з індексом LR, а також KR, а для приміщень з підвищеною вологістю - з індексом VH. Це підходящий варіант при шпаклівці стін під рідкі шпалери.
  3. Водно-дисперсійна. Це один з різновидів гіпсоцементно шпаклівки. Головна її особливість - в'язка структура (пояснюється промисловим методом виготовлення складу), висока гладкість і міцність. Ще одна перевага - простота використання матеріалу. Склад продається в пластикових відрах і відразу після придбання готовий до використання, тобто позбавляє від необхідності витрачати час на приготування суміші. Так що вона підійде навіть для новачка в будівельній сфері, адже наносити її на стіну дуже просто.
  4. Акрилова. Ця шпаклівка поєднує в собі переваги всіх вищеперелічених варіантів. Вона відрізняється дуже високою гладкістю, що вкрай ускладнить процес нанесення рідких шпалер.

Отже, з чого почати шпаклівку стін своїми руками?

В першу чергу, потрібно зайнятися очищенням стін. Всі залишки старої штукатурки, фарби і шпалер необхідно видалити. Подбайте про те, щоб добре просушити приміщення (не менше 24 годин) і ще раз огляньте стіни на предмет наявності горбів і вм'ятин. Використовуйте правило і ліхтарик - це дозволить швидко помітити будь-які недоліки. У разі виявлення значних дефектів усуньте опуклості за допомогою рубанка або гострого штукатурного шпателя, поглиблення в стіні обведіть олівцем.

Грунтовка

Наступний крок - грунтовка, рекомендуємо до застосування грунтовки Ceresit CT 16, Dufa Q815. Вона забезпечить хороше зчеплення шпаклівки і поверхні стіни. Коли перший шар підсохне, можна наносити базову шпаклівку. Повна інструкція по нанесенню рідких шпалер !

Нам знадобитися малий шпатель. Матеріал наносимо знизу вгору безперервними рухами. Усуваємо надлишки матеріалу або розмазує зліва направо. Слідкуйте за тим, щоб шар був не дуже товстим.

Для нанесення нового шару краще скористатися великим шпателем. Матеріал наносимо внахлест на 5 см на попередній шар. Не забудьте усунути нерівності. Коли вся поверхня стіни буде оброблена, необхідно приступити до обробки кутів. Для цього маленьким шпателем нанесіть шпаклівку по обидва боки кута від низу до верху, а потім розподіліть і розрівняйте шар кутовим шпателем. Залиште стіни висихати не менш, ніж на 12 годин.

Шліфування і фінішна шпаклівка

Наступний етап робіт передбачає шліфування стін теркою (виконуємо роботу активними круговими рухами), що для рідких шпалер не є обов'язковим, адже шорстка поверхня полегшує нанесення. Потім наносимо шар грунтовки і чекаємо її повного висихання.

Завершальна стадія - нанесення фінішного шару шпаклівки. Принцип той же, що і на початковому етапі, але шар робимо тонше, ніж базовий. Його мета - приховати нерівності і дефекти, якщо вони залишилися. Коли стіни підсохнуть, знову шліфуємо їх і закріплюємо результат за допомогою грунтовки глибокого проникнення.

Виявляється шпаклівка стін своїми руками не такий вже складний процес. Дотримуйтесь інструкцій і у Вас все вийде! Успіхів!

Рекомендовані статті

Коментарі:

Коментарі:

Рейтинг

code