Як відремонтувати пошкоджену ділянку на рідких шпалерах?

Як відремонтувати пошкоджену ділянку на рідких шпалерах?
Ирина Кипа2020.02.11 02426

Ремонт - дуже цікаве заняття, яким людина цікавиться час від часу на протязі свого життя. Навіть якщо ви зробили в квартирі капітальний ремонт, навіть якщо продумали все до дрібниць, використовуючи якісні будівельні матеріали з розрахунком, що вони будуть довгі роки радувати вас бездоганним виглядом, через рік (в кращому випадку, через пару років) що-небудь доведеться підштукатурити, підклеїти або підфарбувати. Адже часто трапляється, що через необережність при переміщенні меблів хтось зачепив ділянку стіни і на ній з'явилися відколи. Шпалери люблять псувати домашні улюбленці. На кухні - жирні плями, в дитячій - розмальовані фломастерами або фарбами стіни.

Як позбавитись подряпин на рідких шпалерах

Рідкі шпалери - порівняно новий і недорогий декоративний матеріал, який поєднує в собі найкращі якості традиційних рулонних шпалер та фактурної штукатурки. На стінах, покритих рідкими шпалерами, утворюється міцне монолітне покриття без стиків і швів. Фактурна поверхня «тепла» та приємна на дотик. Звісно, це далеко не всі позитивні властивості рідких шпалер. У цій статті ми більш детально розповімо про те, як виконати ремонт рідких шпалер в домашніх умовах.

Ремонт рідкими шпалерами: як приготувати розчин?

Суміші ТМ «Стиль» продаються в сухому вигляді фасуванням по 1 кг. Ціна рідких шпалер починається від 25 грн за 1 кв.м (мінімум 90 грн за упаковку). Приготування розчину займає буквально 10-15 хвилин, але перед нанесенням потрібно витримати деякий час, щоб суміш настоялась (приблизно 8-10 годин).

Як приготувати рідкі шпалери до нанесення

Кілька важливих моментів на замітку:

 • Перед тим, як додати воду, суміш потрібно добре перемішати.
 • Вода має бути теплою (ідеально 50-65 градусів).
 • Кількість води для різних шпалер різна. В суміш на основі целюлозних волокон необхідно додати 5,5-6 л теплої води, а для шовкової штукатурки знадобитися 4,5-5 л.
 • Перемішувати потрібно руками. Уважно стежте, щоб в розчині не було сухих грудок.
 • Готову суміш пересипте в пакет, щільно закрийте та залиште для настойки на 8-10 годин.
 • Перед нанесенням ще раз ретельно перемішайте суміш руками.

Нанесення матеріалу на поверхню

Вибравши в якості декоративного покриття рідкі шпалери, ремонт своїми руками може виконати навіть новачок. Важливо розуміти, що цим матеріалом слід покривати тільки заздалегідь підготовлену поверхню. Тобто, стіни мають бути чистими, сухими, білими, без плям та виступаючих металевих елементів (метизів).

Якщо на поверхні відстала штукатурка, побілка, залишки шпалер, все необхідно зняти, стіни затерти та прошпаклювати. Щоб створити на стіні захисний бар'єр, який буде перешкоджати проникненню вологи, поверхню покривають грунтом (більш докладно про грунтувальні розчини описано в інструкції по нанесенню рідких шпалер на нашому сайті).

Як наносити рідкі шпалери на стіни

Інструмент, яким наносять рідкі шпалери (ремонт квартири можна планувати в будь-який час року), називається полутер. Цим же інструментом виконують і розподіл суміші по поверхні стін та стель. Пластиковий полутер потрібно тримати під кутом 20 градусів від стіни, а покривати поверхню зліва направо, виконуючи прямолінійні руху.

Як виправити пошкодження на рідких шпалерах?

Як замаскувати потертості від меблів, дитячі пустощі, подряпини домашніх улюбленців? Рідкі шпалери дозволяють відновити пошкоджену ділянку покриття, не порушуючи цілісність поверхні. Щоб виконати ремонт (рідкі шпалери – матеріал пластичний, працювати їм дуже зручно) озбройтеся розпилювачем та пластиковим шпателем.

Як зняти пошкоджені рідкі шпалери

 1. На пошкоджену область розпиліть достатню кількість води. Через 15 хвилин перевірте ділянку - поверхня має стати м'якою та більш пластичною.
 2. Акуратно видаліть пошкоджену ділянку шпателем.
 3. Покрийте місце ремонту грунтом.
 4. Для шпаклювання пошкодженої ділянки підійдуть рідкі шпалери, які залишилися після ремонту. Також можна використовувати вирізаний матеріал, попередньо розмочивши та розім’явши його.
 5. Наносять рідкі шпалери на пошкоджену ділянку пластиковим шпателем. Якщо все правильно виконати, то після висихання на місці ремонту швів не залишиться.

Як відремонтувати пошкоджену ділянку рідких шпалерНа замітку: ремонт рідкими шпалерами забрудненої ділянки слід виконувати новим матеріалом. Вирізані частки з плямами краще викинути.

Рекомендовані статті

Коментарі:

Коментарі:

Рейтинг

code