Як правильно наносити на стіни візерунки і малюнки рідкими шпалерами?

Як правильно наносити на стіни візерунки і малюнки рідкими шпалерами?
Ирина Кипа2019.12.22 06039

Плануєте декорувати стіни рідкими шпалерами, але хочеться створити в спальні, дитячій чи на кухні власний оригінальний дизайн? Оформлення інтер'єру яскравими орнаментами, візерунками та малюнками, створеними за допомогою рідких шпалер – досить популярний та недорогий варіант декору, на який обов’язково слід звернути увагу.

Малюнки рідкими шпалерами фото

Якщо хтось вважає, що рідкі шпалери – нудний чи занадто одноманітний тип обробки, радимо дочитати до кінця цю статтю. Адже досить озброїтися творчим підходом, правильним інструментом та краплею терпіння, як оригінальні візерунки, принти і малюнки рідкими шпалерами оживуть на стінах ваших кімнат.

Перший етап: підготовка стін перед нанесенням малюнків рідкими шпалерами

Підготовчі роботи перед нанесенням навіть найпростішого візерунка на стіну включають в себе:

 • видалення залишків старих матеріалів (шпалер, штукатурки),
 • обробку антисептиком та гідроізоляційним засобом,
 • шпаклівку та ґрунтування стін.

Важливо: робоча поверхня, на яку планується нанести картини рідкими шпалерами, повинна бути ідеально гладкою, білої та без дефектів.

У процесі підготовчих заходів також важливо дотримуватися рекомендацій з приготування розчину (вся інформація вказана на упаковці суміші).

Шовкова штукатурка з малюнкомПам'ятайте: щоб малюнки рідкими шпалерами на стіні гармонійно виглядали в інтер'єрі приміщення, важливо дотримуватися помірності та не переборщити з акцентами.

Які інструменти знадобляться в процесі декорування стін рідкими шпалерами?

Щоб створити малюнки та узори з рідких шпалер на стінах, знадобляться наступні матеріали та інструменти:

 • пластикова кельма - інструмент, необхідний для правильного обмеження контурів зображення;
 • маленький пластиковий полутер для рівномірного розподілу суміші на окремих ділянках;
 • трафарети (бажано пластикові, оскільки паперові швидко розмокають).

Як зробити малюнок рідкими шпалерами: технологія нанесення

Нанесення рідких шпалер візерунками на стінах здійснюється за ескізом або за допомогою трафарету. В першому випадку малюнок наносять на стіну простим олівцем, промальовуючи контури, дрібні елементи, відзначаючи на кожній частині зображення її колір.

 

Далі підготовлену суміш наносять на ділянки, які прилягають один до одного.

  Малюнки рідкими шпалерами своїми руками

  Щоб малюнки рідкими шпалерами виглядали колоритно і привабливо, візьміть на замітку кілька корисних порад:

  • контури зображень слід формувати шпателем;
  • кожен наступний колір наносять на стіну після того, як схопитися попередній. При цьому ділянки, які покриваються рідкими шпалерами за один раз, не повинні прилягати один до одного;
  • час висихання деталі становить не менше 24 години. Після висихання матеріалу контури зображення акуратно вирівнюють ножем.

  Візерунки на стінах з рідких шпалер за допомогою трафаретів наносять на готову поверхню, яка є основним фоном. Зафіксуйте трафарет до стіни малярським скотчем, розподіліть суміш в прорізах, а потім акуратно відкріпіть пластиковий лист від стіни.

  • Малюнки рідкими шпалерами наносять на стіни через 48 годин після нанесення основного фону.
  • Суміжні ділянки малюнку відразу після нанесення суміші обробляти не можна, інакше лінії зображення не будуть чіткими та виразними.

  Приклади малюнків рідкими шпалерами на фото

  Щиро сподіваємося, що наша стаття надихне читача на створення привабливого та оригінального інтер'єру у вітальні, спальні, дитячій, на балконі або на кухні. Фото з малюнками, виконаними рідкими шпалерами на стінах та стелі допоможуть втілити творчу ідею, а сам процес принесе задоволення і позитивні емоції.

  Малюнок рідкими шпалерами в спальні

  • Без художніх навичок нанести контур зображення буде непросто. Не впадайте у відчай: виходом з ситуації може стати звичайна настільна лампа та скло. З їх допомогою можна створити проекцію малюнка на стіні, а далі просто обвести контур олівцем.

  Малюнки рідкими шпалерами на стінах в коридорі

  • Якщо ви хочете візуально збільшити простір в приміщенні, тоді використовуйте холодні відтінки. Малюнки на стінах з рідких шпалер, оформлені в теплих тонах, наповнять атмосферу в приміщенні теплом та світлом.

  Малюнок рідкими шпалерами на стіні вітальні

  А щоб контури зображення вийшли більш чіткими, використовуйте фломастери.

  Удачі у всіх творчих починаннях!

  Рекомендовані статті

  Коментарі:

  Коментарі:

  Рейтинг

  code