Як зняти рідкі шпалери?

Як зняти рідкі шпалери?
Ирина Кипа2020.03.02 0834

Навіть дуже стильний та вишуканий інтер'єр згодом набридає та потребує оновлення. Якими б якісними та дорогими не були декоративні матеріали, в процесі експлуатації їх презентабельний зовнішній вигляд втрачається, на поверхні з'являються неприємності у вигляді слідів від тертя, відколів, подряпин (про те, як виконати ремонт пошкодженої ділянки рідких шпалер описано в цій статті). Необхідність зняти покриття також виникає, коли господарям житла хочеться освіжити застарілий інтер'єр. У цій статті ми розповімо, як зняти рідкі шпалери з найменшими трудовими затратами.

Існує кілька способів зняти покриття зі стіни або стелі. Незалежно від того, який ви виберете, до видалення рідких шпалер слід виконати певні підготовчі роботи.

Як захистити меблі перед демонтажними роботами

Підготовка приміщення

Демонтаж рідких шпалер супроводжується великою кількістю пилу та сміття. Тому кімнату потрібно підготувати найретельнішим чином.

Підготовка перед зняттям рідких шпалер

  • По можливості винесіть з приміщення всі меблі. Велику та громіздку меблеву атрибутику оберніть будівельної плівкою.
  • Захистіть двері, вікна та підвіконня, обернувши їх будівельної плівкою. Лиштви з дверей потрібно зняти, підлогове покриття покрити плівкою, а плінтус заклеїти малярською клейкою стрічкою.
  • З розеток та вимикачів видаліть рамки, отвори в стінах заклейте малярською клейкою стрічкою.
  • Світильники, лампи, люстри оберніть плівкою, зафіксуйте клейкою стрічкою.

Як видалити рідкі шпалери за допомогою води та шпателя?

Якщо декоративне покриття після нанесення на поверхню покривались водоемульсійною фарбою або акриловим лаком, рідкі шпалери зняти зі стіни або стелі можна за допомогою води і шпателя. В процесі роботи вам знадобиться відро або таз з теплою водою, шпатель, скребок і кисть. Замість пензля можна скористатися пульверизатором. До речі, в деяких будівельних магазинах можна зустріти в продажу спеціальні рідини для демонтажу рідких шпалер.

Видалення рідких шпалер шпателем

Примітка: рідкі шпалери буде простіше та швидше зняти зі стіни, якщо додати в теплу воду трохи миючого засобу для посуду, рідкого мила або шампуню.

  • Умовно розділіть поверхню на ділянки. Пензлем або пульверизатором нанесіть на одну ділянку теплу воду, щоб добре зволожити поверхню.

Як намочити поверхню перед зняттям рідких шпалер

  • Приблизно через 10-15 хвилин поверхня шпалер насититься водою, стане еластичною та піддатливою. Тепер візьміть шпатель і починайте акуратно знімати матеріал. При достатньому зволоженні видалення старих рідких шпалер проходить досить легко.

Зняття рідких шпалер шпателем

Як прибрати рідкі шпалери зі стін за допомогою шліфмашинки?

Швидко зняти старе покриття можна за допомогою прямої машинки для шліфування поверхонь. Але є два моменти, які потрібно обов'язково враховувати.

Шліфмашинка для зняття старих рідких шпалер

  1. Скупчення пилу в приміщенні в процесі демонтажних робіт. Тому обов'язково використовуйте респіратор для захисту дихальних органів та спеціальні окуляри для захисту очей від пилу.
  2. Видалення старого покриття за допомогою шліфмашинки вимагає досвіду та певних навичок роботи з електроінструментом, витривалості та фізичної сили.

Зняття рідких шпалер прямою шліфмашинкою

Повторне використання рідких шпалер

Рідкі шпалери ТМ «Стиль» - продукт, який можна використовувати повторно після демонтажу. Просто висушіть та упакуйте суміш в поліетиленовий пакет до того моменту, коли вирішите знову її знову використовувати. Наносити повторно рідкі шпалери можна в гаражі, на дачі.

На замітку: в процесі повторного використання рідких шпалер частина клейового складу може йти в воду. Помітити це можна за матеріалом, який погано пристає до поверхні. Вирішити проблему можна, додавши в повторний заміс розчину трохи клею КМЦ.

Рекомендовані статті

Коментарі:

Коментарі:

Рейтинг

code