Рідкі шпалери: плюси і мінуси

Рідкі шпалери: плюси і мінуси
Ирина Кипа2020.05.14 01339

Сучасна будівельна сфера пропонує клієнтам величезний вибір матеріалів і технологій для вирішення поточних завдань. Якщо шукаєте цікаве рішення для обробки стін, зверніть увагу на рідкі шпалери. Шовкова штукатурка красива, практична, довговічна, проста у нанесенні і має універсальну сферу застосування. Розглянемо плюси і мінуси рідких шпалер, розповімо, коли їх варто вибирати для обробки приміщень.

рідкі обої у квартирі

Рідкі шпалери: плюси і мінуси, що собою представляють

Рідкі шпалери переваги і недоліки яких ми розглянемо далі, продаються у вигляді сухої суміші, розфасованої в поліетиленові пакети, маса кожного становить близько 1 кг. Матеріал використовують для обробки стель, стін в приміщеннях різних типів. Свою назву рідкі шпалери отримали за рахунок особливостей застосування – суміш розводять до стану клейкої в'язкої маси, після використовують для обробки стін. У де чому характеристики  схожі з характеристиками декоративних штукатурок. Для нанесення потрібно використовувати полутер – інструмент, який має вигляд дошки з ручкою. Стиків у декоративного покриття немає (рідкі шпалери мають незначні мінуси, а цей момент перекриває їх).

малюнок рідкими шпалерами як перевага

Рідкі шпалери шкоди для здоров'я не несуть – багато в чому завдяки натуральному складу. В якості основи використовують шовк, бавовна, целюлозу та інші матеріали. Роль сполучного компонента виконує клей КМЦ (його додають, у тому числі до продуктів харчування – наприклад, морозиво). Є в рідких шпалерах протигрибкові добавки, що перешкоджають росту грибка, цвілі. Візуальні ефекти залежать від додаткових компонентів. Цікаво виглядає стінова оздоблення з пряжею або блиском. Для додання блиску виробники використовують мелкофракційні косметичні глітери. Недоліків у рідких шпалер практично немає.

Рідкі шпалери: за і проти

Розглянемо плюси і мінуси декоративної штукатурки. Переваг у рідких шпалер набагато більше, ніж недоліків. Основні:

  1. Безпека для здоров'я – екологічності оздоблювальних матеріалів сьогодні приділяють підвищену увагу. Рідкі шпалери мають натуральний склад, екологічні і не токсичні.
  2. Паропроникність – якщо стіни дихають, в приміщенні створюється максимально комфортна атмосфера. Наприклад, вінілові полотна пар не пропускають, і будинок стає схожим на термос.
  3. Привабливі візуальні характеристики – оброблені стіни не містять стиків і швів. З звичайними шпалерами досягти подібного результату практично неможливо.
  4. Маскування візуальних дефектів – декоративна штукатурка рельєфна, заповнює щілини і інші дефекти стін, вирівнює поверхні. Якщо недоліки незначні, рідкі шпалери усунуть їх, попередня підготовка до нанесення не потрібна.
  5. Гарні параметри теплової і шумовий ізоляції – квартира після обробки стін рідкими шпалерами стає більш теплою і тихою, багато в чому за рахунок волокнистої і пористої структури покриття.

До переваг рідких шпалер можна віднести можливість виконання точкового ремонту (легко відновлювати окремі пошкоджені ділянки), гіпоалергенність, відмінні декоративні якості. З застосуванням штукатурки можна робити панно і візерунки – доведеться потрудитися, проте результат вас не розчарує.

рідкі обої безпечні в дитячій

Мінуси рідких шпалер

Мінуси рідких шпалер незначні - не можна мити, що легко компенсується можливістю часткового ремонту. Матеріал коштує недорого (від 25 грн/м2), у нанесенні простий, покриття виходить красивим і довговічним. Вартість залежить від складу і бренду, продукція перевірених виробників, таких як компанія Стиль, буде кращим вибором на довгі роки (щодо екологічності, стійкості). Так що рідкі шпалери недоліки мають відносні, на даний момент це один з самих практичних покриттів.

плюси рідких обоїв

Тепер ви знаєте все про переваги і недоліки рідких шпалер, зможете зробити правильний вибір. При покупці завжди дивіться на основу покриття.

Рекомендовані статті

Коментарі:

Коментарі:

Рейтинг

code