Чи можна фарбувати рідкі шпалери і як це правильно зробити

Чи можна фарбувати рідкі шпалери і як це правильно зробити
Ирина Кипа2020.10.07 01679

Популярність рідких шпалер обумовлена зовнішньою привабливістю матеріалу і тими необмеженими можливостями в дизайні інтер'єрів, які він надає. Однак деякі домовласники хочуть знати, як пофарбувати рідкі шпалери і чи можна це робити взагалі. Давайте розберемося в цьому питанні.

Чи потрібно фарбувати шпалери

На думку фахівців, рідкі шпалери на целюлозної основі можна фарбувати, але при цьому слід визначитися, наскільки доцільно це робити. Існує кілька нюансів.

  • Пофарбовані стіни перестають «дихати» і пропускати пар, в результаті чого приміщення перетворюється в термос.
  • Матеріал, покритий фарбою, втрачає свою оригінальну фактуру, стає більш жорстким, твердим і холодним при дотику.
  • Зникає унікальна забарвлення текстильного покриття, з глітером та іншими декоративними добавками.
  • Після фарбування рідких шпалер зняти їх при необхідності просто теплою водою вже не вийде, оскільки змінюється структура матеріалу. При такому розкладі не обійтися без механічного впливу за допомогою спеціальних інструментів.

З іншого боку, багато споживачів, що задають питання, чи можна пофарбувати рідкі шпалери, просто люблять час від часу вносити зміни у внутрішнє оформлення квартири або будинку. І, варто відзначити, що в цьому випадку фарбування цілком виправдана.

рідкі шпалери у вітальні

Ви зможете змінювати колір шпалер під будь-який стиль інтер'єру, оскільки на сучасному нішевий ринку представлений величезний асортимент фарб, доступних в найширшій колірній палітрі. Перефарбовувати стіни при цьому можна стільки раз, скільки вам захочеться. І для цього зовсім необов'язково запрошувати майстра-ремонтника.

Як і чим пофарбувати рідкі шпалери

На сьогоднішній день не розроблено жодних фарб, призначених для нанесення на текстильне покриття. Використовуються звичайні лакофарбові матеріали, які можна знайти в будь-якому спеціалізованому магазині.

Чим же пофарбувати рідкі шпалери:

  • Водоемульсійна фарба. Найчастіше застосовується для фарбування стель. Продається вона вже в готовому вигляді. При загустінні розбавляється простою водою. Можна кольорувати (в білу фарбу додають інший пігмент). Проста в нанесенні, швидко висихає. Доступна в фінансовому плані.
  • Водно-дисперсійна акрилова фарба. Шпалери, покриті нею, можна мити за допомогою побутових хімічних засобів. Фарба не стирається, не боїться температурних коливань. Просто наноситься, швидко висихає. Варто трохи дорожче.
  • Латексна фарба. Надає рідким шпалерам міцність, вологостійкість. Екологічно безпечна. Економічно витрачається, швидко висихає. Однак не дуже добре переносить перепади температур і схильна до впливу грибкової мікрофлори. Та й вартість її на рівень вище в порівнянні з попередніми варіантами.
  • Силіконова фарба. Багато фахівців сходяться на думці, що саме ця фарба в найбільшій мірі підходить для фарбування рідких шпалер. Матеріал продовжує «дихати». До того ж він стає вологостійким, відмінно переносить температурні скачки. На ньому не розвивається цвіль.

Щоб пофарбувати рідкі шпалери, можна скористатися спеціальним валиком або розпилювачем. Другий спосіб більш кращий, оскільки валик в більшій мірі змінює первісний рельєф.

Компанія «Стиль» розробила широку колірну палітру текстильних покриттів, серед яких ви без зусиль зможете вибрати собі найбільш підходящий варіант. При бажанні ви можете пофарбувати стіну поверх шпалер, але в цьому випадку, виробник не може дати будь-які гарантії.

Рекомендовані статті

Коментарі:

Коментарі:

Рейтинг

code