Як наносити рідкі шпалери на стелю?

Як наносити рідкі шпалери на стелю?
Ирина Кипа2019.12.31 03434

Рідкі шпалери – універсальний оздоблювальний матеріал нового покоління, який відрізняється простотою нанесення, невибагливістю у догляді, можливістю виконання локального ремонту, екологічністю і відмінними естетичними якостями. Також цей вид декоративного оздоблення підходить для будь-яких поверхонь приміщень. В тому числі, і для стелі.

рідкі шпалери на стелю

рідкі шпалери на стелю

По-перше, рідкі шпалери – досить пластичний матеріал, тобто, ним можна покривати конструкції навіть складних форм. Наприклад, багаторівневі гіпсокартонні конструкції стелі. По-друге, рідкі шпалери можна комбінувати з іншими оздоблювальними матеріалами. Монолітність готового покриття з відсутністю стиків і швів є ще однією важливою перевагою у виборі відповідного матеріалу для стелі. Правда, тут слід враховувати одну залежність: стеля з рідких шпалер буде доречна лише в тому випадку, коли цим матеріалом оброблені стіни.

Для стелі також рекомендується застосування Гліттера (блиску), в шпалерах компанії Стиль він входить у вартість. Ви можете вибрати з переліку квітів, до білого стелі зазвичай підходить глиттер - Сніговий білий, він не тонує шпалери, але вони починають ніби "іскритися". Це дуже добре помітно при освітленні від люстр і менш помітно від точкових світильників. Ознайомитися з цінами на рідкі шпалери можна в нашому каталозі.

Рідкі шпалери на стелі

рідкі шпалери на стелю

В яких приміщеннях можна наносити рідкі шпалери на стелю?

Оформлення стелі рідкими шпалерами актуальне у всіх приміщеннях, як опалювальних, так і неопалюваних. У вітальні, передпокої, спальні, дитячій, на балконі або на лоджії можна наносити шпалери рідкі на стелю чи стіни. Незважаючи на гігроскопічність матеріалу, матеріал підходить навіть для кухні або ванної кімнати. Правда, існує проблема надмірного поглинання вологи у ванній кімнаті, гару та неприємних запахів на кухні. Але це питання можна закрити, додавши безбарвний лак на акриловій основі безпосередньо в підготовлену суміш.

Білі рідкі шпалери на стелі

рідкі шпалери на стелю

Як гарно оформити стелю рідкими шпалерами?

Декоративний матеріал наносять на попередньо підготовлену рівну поверхню стелі. Якщо на стелі є дрібні дефекти у вигляді тріщин чи перепадів, то рідкі шпалери їх згладять і замаскують. До речі, якщо вже вирішено покрити стелю декоративною пластичною сумішшю, то можна розглянути варіант поєднання кількох кольорів. Наприклад, створити на поверхні рівної стелі красиве панно. Також можна нанести рідкі шпалери на гіпсокартонну стелю декількох рівнів, оформивши кожен рівень в різні відтінки одного спектру. Цей метод дозволяє підкреслити глибину стелі або, навпаки, згладити переходи між рівнями.

Оформлення стелі рідкими шпалерами

рідкі шпалери на стелю

Як підготувати поверхню до покриття рідкими шпалерами?

Декоративне покриття наносять на стелю точно так же, як і на стіни. Спочатку потрібно підготувати поверхню: видалити старий матеріал, зачистити, видалити плями від жиру, іржі арматури, сольових чи вапняних розводів.

рідкі шпалери на стелю

Примітка: плями від іржі видаляють слабким розчином соляної та ортофосфорної кислоти. Жирні сліди видаляють теплим лужним розчином господарського мила, кальцинованої соди та миючого засобу для посуду. Вапняний наліт зникне, якщо обробити його звичайним миючим засобом, білизною або оцтом.

Далі стелю слід зашпаклювати, закрити штукатуркою все міжпанельні шви, великі тріщини та щілини. В якості вирівнюючої суміші відмінно підійде дрібнозерниста штукатурка (як варіант, можна використовувати вологостійку цементну чи полімерну шпаклівку).

На замітку: щоб відтінок декоративного покриття мав бажаний колір та насиченість, фахівці в області внутрішніх ремонтних робіт радять попередньо пофарбувати стелю білою фарбою на водній основі.

Після висихання шпаклівки на стелю слід нанести грунт глибокого проникнення (в 2-3 шари, обов'язково дати кожному шару добре висохнути).

Рожеві рідкі шпалери на стелі фото

Поради з нанесення рідких шпалер на стелю

Як нанести рідкі шпалери на стелю? Кілька важливих рад, про які необхідно знати кожному новачку:

  • Замішувати суміш слід згідно з інструкцією, що вказана на упаковці. Щоб рідкі шпалери мали необхідну консистенцію, потрібен певний час. Важливо дотримуватися послідовності додавання компонентів та витримувати правильну температуру води.
  • Текстура декоративного покриття залежить від способу нанесення матеріалу. Тобто, на розподіл волокон розчину по поверхні впливають рухи полутера (поздовжні, поперечні та кругові). В принципі, якщо наповнювач в суміші дрібнозернистий, то текстура покриття не відрізнятиметься. Якщо ж волокна в суміші великі, тоді рухи полутера по поверхні повинні виконуватися в одному напрямку.
  • Якщо в оформленні стелі передбачається розміщення молдингів, плінтусів або ліпнини, до нанесення рідких шпалер слід приступати після монтажу декоративних елементів. Пам'ятайте: на готовій поверхні з пористою структурою подібні вироби погано тримаються.
  • Наносити суміш слід пластиковою кельмою або полутером, розрівнювати валиком.
  • Монтаж матеріалу здійснюють послідовно без перерви, щоб за один раз покрити всю поверхню стелі.

Покриття гіпсокартонної стелі рідкими шпалерами фото

рідкі шпалери на стелю

Ну ось, коли покриття стелі рідкими шпалерами завершено, потрібно лише дочекатися повного висихання матеріалу. В цей час украй небажано, щоб в приміщенні був присутній протяг і відбувалися перепади температури.

Рекомендовані статті

Коментарі:

Коментарі:

Рейтинг

code