Шовкова штукатурка: опис, склад, основні переваги

Шовкова штукатурка: опис, склад, основні переваги
Ирина Кипа2020.10.26 0820

Декоративне оздоблення поверхонь приміщення дозволяє створити презентабельний інтер'єр, надати йому яскраву родзинку. Останнім часом на заміну всім звичним паперовим шпалерам прийшли нові, більш якісні і цікаві матеріали - рідкі шпалери в цілому і шовкова штукатурка зокрема. Сьогодні ми поговоримо про те, з чого складається шовкова штукатурка, які її основні переваги.

шовкова штукатурка (рідкі шпалери)

Що таке шовкова штукатурка

Рідкі шпалери спочатку виглядають як суха суміш, яку потрібно розводити в певній пропорції з водою до отримання потрібної консистенції і потім наносити на поверхні за допомогою особливої терки. Часто такий матеріал називають «текстильним покриттям», так як в його складі можуть бути присутні шовкові нитки і пряжа.

шовкові шпалери

Шовкова штукатурка - це підвид рідких шпалер, в якому переважають нитки штучного шовку, що використовуються також при виготовленні тканин для пошиття одягу. Покриття, вже нанесене на стіну, навіть виглядає схожим на тканину. Ознайомитися з нашим асортиментом рідких шпалер можете в нашому каталозі, більше 200 зразків.

Склад шовкової штукатурки

Давайте по пунктах розберемо склад даного матеріалу.

 • Основа. Функцію основного наповнювача, як видно із самої назви, виконує штучний шовк, реалізований у вигляді неймовірно тонких і блискучих ниток довжиною до 6 мм. Іноді шовк може доповнювати целюлоза, яку отримують посередництвом варіння і подальшої обробки деревини.
 • Клей. Для зв'язки компонентів використовується клей КМЦ. Речовина ефективн і в той же час абсолютно безпечне. Його часто додають в харчові продукти в якості згущувача. Клей містить також добавки, що перешкоджають розвитку цвілі і грибка. Безсумнівним достоїнством є збереження клеючої здатності після першого використання, що дозволяє точково відновлювати пошкоджені шпалери.
 • Текстильні добавки. Опис шовкових шпалер буде неповним, якщо не згадати про спеціальні добавки, роль яких також грають шовкові волокна. Розподіляючись по субстанції, вони надають їй необхідний тон, формують кольоровий візерунок. До складу матеріалу може входити і пряжа, та сама, з якої наші бабусі в'яжуть такі теплі, ніжні і м'які шкарпетки. Стіни з таким покриттям також здаються дуже теплими і затишними.
 • Блиск. Для додання матеріалу блиску застосовуються дрібнофракційні гліттери, які до того ж забезпечують й додатковє тонування. У шпалерах ТМ «Стиль» гліттер доступний в 5 кольорах.

шовкова штукатурка тип 246

Види шовкової штукатурки

Залежно від ступеня змісту ниток шовку матеріал може бути:

 • Повністю шовковим: містить від 80% шовку, який робить покриття злегка блискучим.
 • Целюлозно-шовковим: містить в рівних пропорціях шовкові нитки і целюлозу.

рідкі шпалери тип 194

Тут варто відзначити, що всі види шовкової штукатурки однаково якісні і відрізняються лише декоративними особливостями.

Переваги та недоліки шовкової штукатурки

Даний матеріал - новинка на нішевий ринку. Але незважаючи на це, він вже користується підвищеним попитом. Така популярність обумовлена відмінними декоративними і експлуатаційними характеристиками текстильних покриттів. Розглянемо основні плюси і мінуси шовкових шпалер.

 • Абсолютна безпека. Як ви могли переконатися раніше, матеріал складається з абсолютно безпечних і переважно натуральних компонентів. Екологічність шовкової штукатурки не викликає ніяких сумнівів. Вона не виділяє в повітря будь-яких шкідливих речовин і відповідно не несе ніякої загрози ні здоров'ю людей, ні стану навколишнього середовища.
 • Паропроникність. Оздоблення внутрішніх поверхонь непаропроникних матеріалами призводить до створення ефекту «термоса». На щастя, рідким шпалерам цей недолік невластивий.
 • Шумо- і теплоізоляція. Завдяки своїй пористій структурі матеріал практично не пропускає сторонні звуки в приміщення і забезпечує комфортний мікроклімат в ньому.
 • Відсутність стиків. Варто зазначити, що для багатьох споживачів, це, в першу чергу, цілісне покриття без непривабливих швів і стиків.
 • Маскування нерівностей поверхні. Шпалери заповнюють собою всі порожнечі, до того ж вони досить рельєфні. Все це дозволяє візуально приховувати вади стін, тому і готувати поверхні до ремонту набагато простіше і легше.
 • Створення малюнків. За допомогою текстильних покриттів можна «малювати» і нехитрі візерунки, і цілі картини.
 • Точкове відновлення. Штукатурка шовкова - це матеріал, що піддається локальній реставрації. Пошкоджену або забруднену ділянку можна легко відремонтувати, попередньо змочивши її, а потім розгладивши.

Серед недоліків шовкової штукатурки можна відзначити лише те, що її не можна мити. Однак можливість локального ремонту цілком компенсує цей мінус.

 

шовкові шпалери в дитячій

Сподіваємося, ми в повній мірі відповіли на питання - що таке шовкова штукатурка.

Вибирайте шовкові шпалери ТМ «Стиль» та на власному досвіді переконаєтеся у виключній декоративної цінності і відмінних технічних характеристиках цього матеріалу.

Рекомендовані статті

Коментарі:

Коментарі:

Рейтинг

code